Нещодавно в нашій школі відбулося літературно-мистецьке свято "Поезії акорди чарівні", в
підготовці і проведенні якого активну участь взяли учні 9-Б класу. Присутні на святі познайомилися з життєвим шляхом і творчим доробком наших обдарованих землячок - Галини Лук'янівни Оліферчук та Олени Лук'янівни Прадійчук.
Пропоную вашій увазі відеоматеріали з цього свята та його сценарій.
5 лютого 2016 року на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся авторський семінар Ю. О. Захарійченка “Особливості підготовки учнів старшої школи до
ЗНО -2016”, учасником якого мені “випала честь” бути. Пропоную вашій увазі презентацію матеріалів цього семінару. По закінченні всі учасники отримали сертифікати.
ЗНО -2016”, учасником якого мені “випала честь” бути. Пропоную вашій увазі презентацію матеріалів цього семінару. По закінченні всі учасники отримали сертифікати.
Презентація із семінару.
Організація та види самостійної роботи на уроках матемаатики та в позаурочний час
Організація та види самостійної роботи
Серед
методів, які спрямовані на активізацію пізнавальної діяльності учнів, важлива
роль належить самостійній роботі.
Термін самостійна робота вживають у різних
значеннях. Часто так називають окремі уроки, присвячені самостійному
розв'язуванню задач, які дуже схожі на контрольні роботи. Але це тільки один з
видів самостійної роботи, причому не основний.
У термін «самостійна робота» ми вкладаємо значно ширший зміст, відноситимемо сюди і самостійне вивчення теорії за підручником, і
самостійне доведення теорем, і самостійне розв'язування задач, виконання
різних завдань: тестів, математичних диктантів, лабораторних робіт,
практикумів, семінарів, розгадування вікторин, участь в КВК, математичних
олімпіадах, конкурсах, турнірах, круглих столах, дискусіях, проектах, МАН, ЗНО
і ДПА. Самостійну роботу учнів слід розглядати як метод навчання, як освітню
технологію.
Навчатись можна не тільки з слів учителя, не тільки під
час колективного розв'язування задач і вправ, а й самостійно. В умовах звичайної
загальноосвітньої школи корисно час від часу пропонувати учням різні види
самостійної роботи.
Урок "Означення арифметичної і геометричної прогресії" - 9 клас
Тема уроку. Означення
арифметичної і геометричної прогресії.
Тип
уроку. Урок з дидактичною грою.
Навчальна
мета. Засвоєння учнями понять арифметичної і геометричної прогресії.
Виховна
мета. Формування вмінь спостерігати, помічати закономірності, виховання культури
математичних записів на дошці та в зошиті.
Розвиваюча мета. Розвиток
логічного мислення в учнів, пізнавальної самостійності шляхом проблемного
навчання.
Обладнання.
Мультимедійна дошка, слайди, які містять дидактичний матеріал (кількість
завдань парна, рівно для І і ІІ команди), лазер.
На дошці написано
І команда ІІ
команда
Нижче ведеться запис одержаних
очок.
Правила гри:
1)
Клас поділяється на дві команди.
2)
Вибираються капітани команд.
Урок "Види кутів. Вимірювання кутів" - 5 клас
Мета. Ознайомити учнів з одиницею вимірювання, з будовою транспортира та
правилами користування ним; зі змістом властивостей
вимірювання кутів; формувати вміння вимірювати кути і
будувати кути заданої градусної міри та розв'язувати задачі на
використання властивостей вимірювання кутів.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Обладнання.
Мультимедійна дошка, лінійка, транспортир.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань.
І. Актуалізація опорних знань.
Інтегрований урок "Рівняння" - 8 клас
Тема. Рівняння.
Тип уроку. Інтегрований урок.
Навчально – виховна мета: узагальнити знання учнів про рівняння,
продовжити формувати навички розв’язування лінійних, квадратних і дробово –
раціональних рівнянь, сприяти вихованню всебічно розвиненої особистості,
вихованню етичних норм, гуманізму, активної життєвої позиції.
Обладнання. Портрети Франсуа Вієта, Рене Декарта, Евкліда,
Лобачевського, Омара Хайяма.
Хід уроку.
І. Мотивація навчальної діяльності.
Вчитель математики. Перш
ніж почати урок, я пропоную вам подивитися сценку і розгадати секрет нашого
уроку – його тему.
Сценка
А. Я розв’язую всі задачі тільки
на «відмінно», а про рівняння й говорити нічого: лускаю як насіння.
Б. Дуже добре! А я ось цілий
тиждень розв’язую рівняння 2х = х2 і ніяк не можу його
розв’язати. «Лускни», будь-ласка, це рівняння.
А. Добре, давай я його дома
розв’яжу. Після обіду…
Б. Чому після обіду? Ти зараз
розв’яжи.
А. А ти впевнений, що це
рівняння?
Б. Звичайно, впевнений.
А. А що в рівняннях треба
шукати?
Б. Та ти ж лускаєш рівняння як
насіння, і не знаєш? «Х» треба знайти.
А. Ех ти, бідолаха! І було б
тобі над чим тиждень думати. Знайти «х», кажеш? Та ось же він! (Показує).
Вчитель математики. Отже,
сьогодні на уроці мова піде про … (рівняння), ми з вами спробуємо узагальнити
свої знання про ті види рівнянь, з якими вже знайомі.
Сценарій виховного заходу, присвячений 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка
Навіки в наших серцях.
Святково прибраний зал: на стіні портрет Шевченка у вишитому рушнику, на
столі різні видання «Кобзаря» Шевченка, виставка учнівських малюнків, вислови
про поета.
Беру «Кобзар», як хліб, з
благоговінням,
Як тисячі людей «Кобзар» беруть.
Поезії великої промінням
Освітлюю душі своєї суть.
І відчуваю: так зростають сили,
Як днина прибуває навесні,
І за плечима тополині крила
Підносять догори блакить мені.
Підписатися на:
Дописи (Atom)