Урок "Види кутів. Вимірювання кутів" - 5 клас



УРОК . ВИДИ КУТІВ. ВИМІРЮВАННЯ КУТІВ
Мета. Ознайомити учнів з одиницею вимірювання, з будовою транспортира та
правилами користування ним; зі змістом властивостей вимірювання кутів; фо­рмувати вміння вимірювати кути і будувати кути заданої градусної міри та розв'язувати задачі на використання властивостей вимірювання кутів.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.
Обладнання. Мультимедійна дошка, лінійка, транспортир.
Хід уроку
 І.   Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування
1.     Назвіть кути, зображені на рисунку. Назвіть сторони та вершини кутів.
2.     Накресліть кут СЕВ і поділіть його променем  на дві частини. Назвіть кути, які утворилися.
3.    Назвіть всі кути, зображені на рисунку.
4.    Який кут дорівнює сумі кутів: 1) АОВ і ВОС; 2) і ; 3) і;
4) і; 5) МОК і
ІІ.   Сприймання і засвоєння навчального матеріалу.

Ви вже вмієте вимірювати довжину відрізка. Відрізок можна виміряти у сантиметрах, дециметрах, метрах тощо, знайшовши число, яке показує, скі­льки разів вміщується на ньому одиничний відрізок. Ви також знаєте, що для кутів, як для геометричних фігур, можна з'ясувати, рівні вони чи ні. Тому за­кономірно виникають запитання: а чи можна вимірювати кути, чи існує «одиничний кут», який допоможе це зробити? За допомогою якого інструме­нта можна вимірювати кути? А також чи є властивість, що допоможе знахо­дити величину кута, не вимірюючи його? На ці запитання ми сьогодні знай­демо відповіді.
1.     Поняття розгорнутого кута.
Кут ВАС — розгорнутий, А — вершина кута, АВ, АС — сторони кута, BС — пряма.
2. Одиничний кут (1 °).
3.     Вимірювання кутів. Транспортир та його будова.
4.         Порівняння кутів за градусною мірою.
5.         Види кутів:
6.     Побудова кута заданої градусної міри.
Транспортир використовують для вимірювання кутів і побудови кутів заданої величини. При цьому центр півкола транспортира прикладають до вершини майбутнього кута, одна зі сторін якого мас пройти крізь нульову поділку транспортира, а інша — крізь точку, що зазначає на транспортирі по­трібну величину кута.
Самостійна робота
Тема. Побудова кута даної величини.
Навчись самостійно будувати кут даної величини.
Наприклад, щоб побудувати кут, який дорівнює 40о, зроби так:
1. Візьми довільну точку і познач її буквою А.
2. Накресли промінь з початком у точці А і на ньому познач довільну
точку В. Таким чином дістанеш промінь АВ.
3.   Наклади транспортир так, щоб центр його збігся з точкою А, а про­мінь АВ пройшов через початок відліку на шкалі.
4.   На цій самій шкалі транспортира знайди штрих, який відповідає 40°.
Познач на рисунку точку С проти штриха з позначкою 40°.
5. Проведи промінь АС. Побудований кут ВАС є    шуканим. Запиши:
= 40°.
7.    Властивість вимірювання кутів (робота в групах).
Клас поділений на групи. Кожна група отримує завдання.
Група 1.
1.   Виміряй кути: .
=

2.   Знайди
3.   Порівняйі .
Зроби висновок.











Група 2.
1.   Виміряй кути:
2.   Знайди
3. Порівняй і
Зроби висновок.
ІІІ.   Закріплення вивченого матеріалу.  
Усно: №№313,314.
Письмово: №№312,315.
IV.   Підсумки уроку. Пояснення домашнього завдання.
§2, п. 12, №№316, 318.


Немає коментарів:

Дописати коментар